Horoskopy pro radost

2016-09-05.jpg

Předpověď Antonína Baudyše na květen 2017

Dámy a pánové, květen letos zamíchá kartami. A budu o tom mluvit skoro celý článek, protože všechno podstatné se odehraje právě v tomto měsíci: květnu. A navíc hned v první půlce měsíce. A budeme se divit, vlastně ale budeme rádi, že se vše tak odkrývá a stává jasným. Tím se věci odlehčují, mnohé se stává zbytečným a překonaným. Život lehčí a snazší. V této chvíli pro vás může být těžké tomu uvěřit, ale vzpomenete na mne.

Kam? Kam na to ten pán jenom chodí? Vždyť je to tak snadné na pochopení. Pokud se astrologií zabýváte déle než 14 dní. Ve hře je Merkur, ten nenápadný všudypřítomný Merkur, správce myšlení, tedy patron našich milých kedluben. Už od konce letošního března putoval kolem Uranu, koncem dubna se k němu opět přiblížil a prvníc dva týdny z května tvrdohlavě hopká v jeho blízkosti. Uran je takovým starším bratrem Merkuru, říkáme, že je jeho vyšší oktávou. Sofistikovanější, inteligentnější, abstraktnější. Ale tím se myšlení všech, skutečně všech kluků a holek posouvá tak, jak se jindy neposouvá. Jindy si myšlení žvýká své obvyklé knedlíky. V dubnu si však myšlení uvědomuje, že to, co se mu celou dobu zdá, se mu vlastně nezdá: může být však nastaveno chytře, přímočaře, pravdivě a navíc trvale. A přesně přes takové milníky se lidstvo ubírá, aby dosáhlo vytouženého cíle: dokonalého života. Přinejmenším každý z nás uvnitř sebe. Ale ve finále se dokonalý život z nitra převalí i do hmotné skutečnosti a společenské skutečnosti. A chtít toho od štěstí ještě více by bylo stejné, jako se přejídat.

Co z toho vyplývá pro naše běžné všední životy? V prvé řadě určité zrychlení toho, co se jindy loudá. V druhé řadě velmi nápadité vedení vlastního života, organizačně samozřejmé. Společenský kontakt (nechci psát styk, že) se bude odvíjet, jako by jej řídila vyšší moc. Ale ona jej řídí odjakživa, pouze teď to bude jaksi více evidentní. Ona vyšší moc je beztak pouze naším propojeným duchem. Skutečným duchem lidstva. Přesně tím duchem, který řídí všechna zdokonalení, veškeré objevy a usnadnění. A i na vás dojde, pakliže máte na cestě ke štěstí urazit další kilometr. Zjednodušení, oproštění, pochopení, překonání, přijetí.

Předchozí měsíc duben obsahoval jednu anomálii: Venuši poněkud uplakanou. V Rybách, v kvadratuře na Saturn. (Jednou se tu astrologii naučíte.) City fungovaly v lehce sentimentálním případně deficitním režimu. V květnu se Vvenuše nachází opět v Beranu. Vášně, chuť, zájem a iniciativa opět přicházejí na řadu. Nechci však psát, že kvůli tomu máte jásat jen proto, že já kvůli tomu jásám. Pro řadu čtenářů může být probuzení vášně naopak důvodem nejistoty a počátkem potlačování sebe. Všechno, úplně všechno má dvě strany, náš svět je o dualitě. A tak si i vy budete v květnu vybírat, který postoj je pro vás zajímavější či výhodnější.

A teď se možná ptáte, zda bude květen ještě o něčem dalším. Soukromě si však myslím, že vůbec není třeba, aby byl květen ještě o něčem dalším. Petra náčelnice PDČ mne prosila, abych občas psaní proložil nějakou poznámkou ve smyslu jako co my doma. Tak vás chci ujistit, že u nás květen - jak jej popisuji výše - nastal již o měsíc dříve. Jmenovitě u mne nastal jistý tvůrčí výbuch a nevím co dřív. Zjistil jsem, že není takový problém psát pro Kindle, že není takový problém rozepsat román a že úplně nejzajímavější je složit píseň. Konec poznámky.
V zájmu uživatelské přívětivosti na našich stránkách používáme cookies. Pokud budete naše stránky nadále používat, aniž byste cookies zakázali v nastavení Vašeho prohlížeče, budeme to považovat za souhlas s jejich používáním. Další informace